Araştıran,okuyan,soran soruşturan 2 çocuklu annenin işinize yarar,hoşunuza gider, ilginizi çeker dedikleri...

28 Temmuz 2011 Perşembe

McDonalds' da Çocuk Menüsünün İçeriği Değişiyor

McDonald’s, çocuk sağlığı savunucusu grupların baskısı ile çocuklar için servis ettiği Happy Meals menüsünün içeriğini değiştiriyor.

McDonald’s, ünlü Happy Meals menüsüne sebze ya da meyve eklemeyi ve patates kızartmasının porsiyonunu küçültmeyi planlıyor. Yeni menülerde eski menülere göre yarı yarıya daha az miktarda patates kızartması yer alacak.

Bunun yanında sağlık tabağında mevsime ve iklim bölgesine bağlı olarak elma, havuç ananas ve portakal dilimleri olacak. Böylece yeni menüler, ortalama yüzde 20 daha az kalori ile servis edilecek. LA Times'ın haberine göre, Eylül'de McDonald’s ürünleri satan marketlerde başlayacak olan menü içeriğinin değişimi 2012 Nisan’ı ile ABD’deki 14 bin McDonald’s restoranında devam edecek. Ünlü fast food zinciri, ilk olarak çocuk menüsündeki patates kızartmalarını menüden tamamen çıkarttıklarını ancak çocukların ve ebeveynlerinin bu duruma isyan ettiğini belirtti.
 
Kaynağı görmek ve devamını okumak için  tıklayabilirsiniz.

1 yorum:

  1. McDonald’s ürünleri çocuklarımızla dışarıda geçirdiğimiz zamanların fiks menüsü... içeriğini istediği kadar yetkililer değiştirsin biz yine çocukların gönlünü yapmak adına istediklerini alacağız gibi görünüyor.. hele ki artık tadını almışlar bi kere..

    YanıtlaSil