Araştıran,okuyan,soran soruşturan 2 çocuklu annenin işinize yarar,hoşunuza gider, ilginizi çeker dedikleri...

15 Eylül 2011 Perşembe

Sünger Bob'daki Büyük Tehlike!


Yapılan araştırmada, sevilen çizgi filmin uzun vadede çocukların hafızasına zarar verdiği ortaya çıktı.
Amerikan Virginia Üniversitesi ’nde yapılan araştırmada dört yaşındaki 60 çocuk üç gruba ayrılarak farklı farklı çizgi filmler izletildi. Birinci grupa çocukların çok sevdiği ' Sünger Bob ' isimli film 11 dakika boyunca gösterildi. Diğer gruptaki çocuklara ise eğitici çizgi filmler izlettirildi.

Sonuçta Sünger Bob izleyen çocuklar diğer gruptaki çocuklara oranla problemleri daha yavaş çözdüğü, dikkatini toplayamadığı ve olaylara geç reaksiyon gösterdiği ortaya çıktı.

Dr. Angeline Lillard , bu tür filmlerin çocuk beyninin sonuca yönelik hareket etme yetisini kontrol eden bölgesine zarar verdiğini dile getirerek "Uzun vadede çocukların hafızasına zarar veriyor. Konsantrasyon yetisini törpülüyor" dedi.

Kaynak

2 yorum:

  1. Kaymak da Kadayıf da birer sünger bob delisi, şiddet içeren şeylerdense daha iyi diyordum tuh şimdi içim sıkıldı.Öyle zor ki herşeyden uzak tutmak..

    YanıtlaSil
  2. ayrıca sünger bob da neredeyse her bölümde hatta her sahnesinde illüminatiye ait bir kare var ya tek göz ya üçgen ya da illü sembolü mutlaka var açın bakın.

    YanıtlaSil